Uczniowie klasy III A w bieżącym roku szkolnym biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Mała Fabryka Eksperymentów", bo nie ma chyba nic ciekawszego, niż odkrywanie, co kryje się za konkretnymi zjawiskami, sprawdzanie, co dzieje się, kiedy złączą się ze sobą dwie różne substancje czy też dociekanie, jak zachowają się elementy natury w zmienionych warunkach.

Organizatorem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mała Fabryka Eksperymentów” jest Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 3 w Bełchatowie, zaś pomysłodawcą, autorem i koordynatorem projektu p. Monika Krasowska.

współautor, koordynator – Milena Kossakowska

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W sposób nieszablonowy ma on aspokoić naturalną ciekawość przedszkolaków, przyczyniając się do ich wielokierunkowego rozwoju.

Projekt ma na celu przede wszystkim:

• rozwijać kreatywne myślenie, wyobraźnię,
  • kształtować umiejętności obserwacji i wyciągania wniosków,
  • zachęcać do czerpania radości płynącej z odkrywania nieznanych właściwości przedmiotów i zjawisk.

Projekt będzie realizowany w roku szkolnym 2022/2023.