21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i choć większość z nas tak właśnie kojarzy ten dzień, to 21. marca na uwagę zasługuje jeszcze jedno ważne święto-Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem szeroko rozumianego niedopasowania z jakim borykają się osoby dotknięte tym zespołem. W ten wyjątkowy dzień zachęcamy całą społeczność szkolną do założenia skarpetek nie do pary-w różnych, wesołych kolorach, czy wzorach-jako symbolu akceptacji, zrozumienia i solidarności z osobami z trisomią 21. Dodatkowo, w ten sam dzień, po raz pierwszy w naszej szkole, będziemy obchodzić Dzień bez plecaka, czyli No backpack day. Zabawa polega na tym, by 21. marca przyjść do szkoły bez plecaka, ale jednocześnie przynieść na lekcje wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt. Książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny sposób, przynieść w czymkolwiek-ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.